TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) ülkücü hareketin lideri merhum Alparslan TÜRKEŞ’in direktifleri doğrultusunda 1989 yılında Ankara’da kurulmuş,zaman içinde bir çok il ve ilçede örgütlenmiştir.Artan üye sayısı ve teşkilatlar sonucunda bünyesinden 1992 de Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur temsilcisi olan Türkiye Kamu-Sen’i çıkarmıştır.Türkav’a bağlı teşkilatlardaki memurlarımız sendikaların kuruluşlarında aktif görev almışlardır.Türkiye Kamu-Sen’i Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü haline getirmişlerdir.Bu çaba Türkav’ın fonksiyonunu ikinci plana itmiş,Türkav adeta uykuya yatırılmıştır.2000’li yıllarda ülkücü memurların temsilcisi olarak tekrar canlandırılmasına karar verilerek vakıf genel merkezimiz yeniden yapılandırılmıştır.

     Bu yeniden canlandırma,aktif hale geçme kararına parelel bizlerde Balıkesir TÜRKAV şube yönetim kurulu olarak Mayıs aylarında Türkçülük günü piknikleri,ramazanlarda iftar ve konferanslar düzenledik. Vakıf binamızda ve belediye çok amaçlı salonunda Ermeni meselesi ve hocalı katliamının 24.yıl dönümü,Çanakkale Zaferi,Dünden Bugüne Türk Milliyetçiliği konulu konferans ve paneller düzenledik.

     Okulların açılmasını takiben bu tür etkinliklerimize sizlerin katılımı ve talebi olduğu müddetçe yoğun bir şekilde devam edilecektir.9 yıldır imkanlarımız ölçüsünde ülkücü camianın değerli öğretmenlerinin belirlediği başarılı fakat maddi imkanlardan yoksun öğrencilerimize burs verdik.Bunun yanında zaman zaman çeşitli ayni yardımlarda bulunduk.

      Hayırsever ülküdaşlarımızın katkılarıyla bu yardımları düzenli bir şekilde yapmış olabilmenin gururunu yaşıyoruz fakat bunların yeterli olmadığını biliyoruz daha fazla çaba,daha çok öğrenciye ulaşma,daha farklı hizmetler üretmenin gerektiğine inanıyoruz.

      Bu  nedenle siz değerli ülküdaşlarımızın zaten yapmış oldukları çeşitli yardımların vakfımız aracılığıyla yapılmasını talep ederek kamuoyunda ülkücüler tarafından yardımlar yapıldığının bilinmesini dolayısıyla ülkücü kimliğin ön plana çıkmasını istiyoruz.

     Ülküdaşlarımızın fitre,zekat,sadaka vb.hayırlarını kendi camiamıza ve insanlarımıza aktarılması konusunda sizlerden maddi manevi yardım bekliyoruz.Yardımlarınızı makbuz karşılığı vakıf yönetimine yapabileceğiniz gibi aşağıdaki hesap numaralarına da yatırabilirsiniz.Yapılan yardımlar ilgili yasalar gereği banka ve vakıf defterine işlenmektedir.

     Sizlerden talebimiz kendi yapacağınız yardımlar yanında etrafınızdakileri de bu çalışmalardan haberdar ederek yardımlarını sağlamak,ülkücülerin her türlü emek,gayret ve hayır hizmetlerinin kendi camiasında ihtiyaç duyulan insanlara ulaşmasını temin etmektir.Nereye,kimlerin cebine gittiği bilinmeyen yardım kampanyalarından bütün insanlarımızın uzak durmalarını sağlamaktır.

     Vakfımız Ramazanda Cuma günleri iftardan sonra aşağıda belirtilen adresinde açık olacaktır.Uğrayıp bir çayımızı içmenizi bekliyoruz.

 

Ramazan-ı Şerifinizi Kutlar Sağlıklı Mutlu Nice Ramazanlar Dileriz.

 

Vakıfbank Balıkesir Şubesi

Hesap No:00158007286568459

IBAN NO: TR32 0001 5001 5800 7286 5684 59

Vakıf Şube Adresi:

Hisariçi Mh.Yeni Çarşı Üst Kat.No:15 / Balıkesir

(Kesebir Kuruyemiş Üstü-Giriş Kesebir Kuruyemiş Yanı)

Şube Yönetimi ve Telefon Numaraları

Adnan TATOĞLU (Bşk) 536 9340553

Necdet ÖNSÖZ 505 5490608                 

Haktan ELALDI  536 3243537

Sıtkı ALKAN  535 2772861

Emin KARABULUT  532 7934733                 

Akın AVCI  530 3462368                                

Ali SİLCAN  536 9321121