Türkmenler için toplanan yardımlar Balıkesir’den dualarla gönderdi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Balıkesir şubesi ve Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) Suriye’de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle Gaziantep’te zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan, soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Türkmenler için topladığı yardımları Balıkesir’den dualarla gönderdi.

TÜRKAV ve BAYŞAD üyeleri Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Gaziantep’te zor şartlar altında yaşayan Türkmen ailelere, emekli öğretmen Zehra Ünsal Bacakoğlu ve bayan arkadaşları Sedef AKKILINÇ, Havva BAŞ, Fatma ŞENER, Ummuhan ÖNSÖZ, Nursen GENCER, Bircan ÇAKIR, Semra ŞIK, Fatma KARA ve Aslıhan AKTEMEL’tarafından yardım kampanyasının ilk aşamasında toplanan 450 koli giyim, erzak, çocuk maması, ayakkabı, battaniye ve çocuk bezleri Gaziantep’de yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere kamyona yüklenerek, Balıkesir’den dualar eşliğinde gönderildi.

TÜRKAV Başkanı Adnan Tatoğlu “TURKAV ve BAYSAD'İN ortaklaşa düzenlediği, Türkmen ailelerine yapılan yardımları kamyona yükledik gönderdik. Yardım edenlerden Allah’ım razı olsun.” dedi.

BAYŞAD Başkanı İrfan Ünsal “TÜRKAV ve BAYŞAD olarak başladığımız Türkmenlere yardım kampanyasına son on gündür katılarak büyük katkılar sağlayan TÜRK SAĞLIK- SEN mensuplarına ve sendika başkanı Musa Bilal Bey'e ayrıca teşekkür ediyoruz.” dedi.

Emekli öğretmen Zehra Ünsal Bacakoğlu "Türkmen soydaşlarımız için yaptığımız yardım çağrısına Balıkesirli vatandaşlarımız ve derneklerimiz üyeleri çok çabuk ve organize bir şekilde cevap verdiler. TÜRKAV’ın yeni çarşıda bulunan dernek binamıza Türkmen kardeşlerimizin ihtiyacı olan malzemeler gelmeye başladı. Umay görevlisi bayanlar ile derneklere bağlı erkek arkadaşlarımız bizimle beraber gece gündüz çalıştılar. Gelen yardımları ayrı ayrı koli yaparak, hazırladık. Bu günde topladığımız yardım malzemelerini Türkmen soydaşlarımıza ulaştırmak için kamyon ile Ankara’ya gönderiyoruz. Bu yardımlarımız devam edecek, halkımız giyim, erzak, çocuk maması, ayakkabı, battaniye ve çocuk bezi gibi malzemeleri Yeni Çarşı da bulunan TÜRKAV Şube Binasına getirmelerini rica ediyoruz. Türkmen vatandaşlarının yalnız olmadığını tüm dünyaya göstermek için yardımlarınız bekliyoruz. Bu kampanyaya katkıda bulunanlardan Allah razı olsun. Yardımlar bize geldikçe Türkmen kardeşlerimize yardımları kamyon ile göndereceğiz" dedi.