DEVLETİMİZİN BEKASI, MİLLETİMİZİN İSTİKBALİ İÇİN GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR.

 

       Sosyal ve siyasi uzlaşmayı hazmedemeyenler;  besledikleri, barındırdıkları ve silahlandırdıkları hainleri Beşiktaş  ve Kayseri’ de  aziz Milletimizin evlatlarına karşı bir daha sahneye sürmüşlerdir.

      İstanbul Beşiktaş ve Kayseri’deki terör saldırısını şiddetle kınıyor, teröristleri lanetliyor, katillere özgürlük savaşçıları diyecek kadar alçalanlarında hafızamıza kaydettiğimizi tüm dünyaya haykırıyoruz.

      Türkiye’nin hedef alındığı melun olayları sadece teröre sınırlandıramayız. 1000 yıllık bir hesaplaşma ile karşı karşıya olduğumuz asla unutulmamalıdır.

      Milli Mücadele sadece elinde silah olanla sınırlanmamalı, ihanetin fikir ve beden eğitimi safhası ile dış desteğinin olduğu asla ihmal edilmemeli.

      PKK,PYD,YPG,DEAŞ’ın batı  icadı olduğu ve Orta doğuyu sömürme ve şekillendirme de malzeme olarak kullandığı gerçeği  unutulmamalıdır.

      Mezhep ve etnik bezirgânlığını sorumsuzca ve çeşitli kisveler altında kaşıyanlara karşı uyanık olunmalı, kesinlikle müsahama gösterilmemelidir.

       Milletimiz bu alçak saldırıların perde gerisindeki sorumluların mutlaka bulunmasını istemekte ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarını beklemektedir.

       İhanet şebekesi teröristler için idamın Meclisten bir an evvel çıkarılması Milletimizin beklentisi olup,mecburiyet ve aciliyet arz etmektedir.

              Vatandaşımız teröre destek verenlerin tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarından temizlenmesini sabırsızlıkla beklemekte, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletine hizmet aşkıyla dolu kadrolarında bir an evvel göreve getirilmesini talep etmektedir.

       Ülkemizin güvenliği, milletimizin huzuru için gerekli olan önleyici tedbirler mutlaka ve zamanında alınmalı ve Devletin tüm birimleri tarafından titizlikle ve tereddütsüz uygulanmalıdır.

       Yüce Türk Milleti her zaman olduğu gibi hain planları bozmaya ve melun saldırıları göğüslemeye, Milli birlik ve bütünlüğü sağlamlaştırarak gelecekteki badireleri de atlatmaya kararlıdır.

      Yenidünya düzeninde üstünlerin hukukunun uygulandığı gerçeği asla göz ardı edilmemelidir. Devletimizin ve Milletimizin savunması, Güvenliği ve bekası için öncelikli ihtiyaçlarımızın milli kaynaklardan karşılanması için Milli Seferberlik başlatılmalıdır.

       TÜRKAV her zaman olduğu gibi ilkeli ve milli duruşuyla yüce Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanında milli mücadeleye devam edeceğini bir daha deklere etmektedir.

       Şehitlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dileriz.

                                                                                 

                                                                                Adnan TATOĞLU
TÜRKAV Blk. Şb. Bşi.