TÜRKAV Balıkesir Şubesi ve BAYŞAD tarafından ortaklaşa yürütülen Halep’te savaşan Türkmen kardeşlerimizin eş ve çocukları için giyim ve gıda yardım kampanyasının ikinci bölümüne halkımızın büyük katkılarıyla tamamlandı. Giyim ve kuru gıda yardımlarından oluşan ikinci tır Türkmen kardeşlerimizin Gaziantep’teki eş ve çocuklarına ulaştırıldı.

TÜRKAV Balıkesir Şubesi Başkanı Adnan Tatoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kendi namuslarını, canlarını ve vatanlarını savunan Türkmen soydaşlarımız, bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefidir. Soydaşlarımızın çektiği sıkıntıları yüreğimizin en derininde hissetmekteyiz. Halep’te savaşan Türkmen kardeşlerimizin eş ve çocuklarının bir kısmı Gaziantep ilimizde bulunmaktadır. TÜRKAV Balıkesir Şubesi olarak BAYŞAD ile beraber Gaziantep’teki kardeşlerimize yardım edebilmek için giyim ve kuru gıda kampanyası başlattık. Milletimizin büyük destek verdiği kampanyamızın ikinci tırı da soydaşlarımıza ulaştırıldı.

Bu kampanyada desteğini esirgemeyen, bizleri yalnız bırakmayan Zehra Ünsal, Ummuhan Önsöz, Havva Baş, Nursel Gencer, Bircan Çakır, Sedef Akkılınç, Zahide Kürtler’e, TÜRKAV yönetim kurulu arkadaşlarıma, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz KURAN'A, Kamu-Sen’e bağlı tüm sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyelerine, Ülkü  Ocakları Başkanı Kürşat Can Ateş 'e, ilimizde faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarına, bu kampanyaya destek veren tüm Balıkesir halkına, sesimizi halkımıza duyuran değerli basın mensubu arkadaşlarımıza TÜRKAV Balıkesir Şubesi olarak çok teşekkür ederiz.” dedi.