TÜRKAV Balıkesir Şubesinin geleneksel hale gelen iftar yemeği bu sene Karesibey Öğretmen Evinde yapıldı. TÜRKAV üyelerinin, burs alan öğrencilerin ve gönül dostlarının katıldığı yemek samimi bir havada geçti. TÜRKAV Balıkesir Şubesi Başkanı Adnan Tatoğlu yaptığı konuşmada TÜRKAV’ın faaliyetlerini anlatarak, öğrencilere verdikleri burslar için destek istedi.

Başkan Tatoğlu;

“Kıymetli misafirlerimiz, TÜRKAV Balıkesir Şubesi olarak düzenlediğimiz, geleneksel hale gelen iftarımıza hoş geldiniz.

Değerli gönüldaşlarım, TÜRKAV Balıkesir Şubesi olarak sizlerin maddi ve manevi desteklerinizle konferans, seminer, panel, iftar gibi faaliyetler düzenleyerek Balıkesir’in sosyal hayatına katkıda bulunmaya çalışmaktayız. 10 yıldır imkanlarımız ölçüsünde, camiamızın değerli öğretmenlerinin belirlediği başarılı öğrencilerimize burslar veriyoruz. Sizlerin sayesinde öğrencilerimizin eğitim – öğretimlerinde bir damla olmayı arzuluyoruz. Sizlerin bizlere verdiği bu güven ve destek sayesinde imkanlarımız gelişmekte ve böylece daha çok öğrenciye burs verebilir duruma gelmekteyiz.

Bu sene ki İftarımıza katılan Vali Yardımcımız İsmail Demirhan’a ve eşine, siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına, hayırseverlerimize, öğrencilerimize ve iftarımıza katılarak bizleri şereflendiren herkese çok teşekkür ederim.” dedi.