Türkiye’de kamu çalışanlarımızın özlük haklarının kollanılması, ekonomik durumlarının düzeltilmesi için kamu sendikaları vardır. Kamu çalışanlarımıza henüz grevli-toplu sözleşmeli sendika hakkı verilmemiştir. Dergimizin bu sayısını yayına hazırlama aşamasında kamu sendikaları konfederasyonları ile hükümet yetkilileri arasında 2007 yılında kamu çalışanlarımızın maaşlarına yapılacak zamlarla ilgili görüşmeler başlayacak, belki de bu görüşmeler sona erecek, sonuçta her yıl olduğu gibi kamu çalışanlarımız yeniden açlık ve sefalete terk edilecek, kemer sıkma fedakarlığı yine biz kamu çalışanlarının üzerine yıkılacaktır.

Türkiye’de kamu çalışanlarımızın haklarını savunan sendikalar henüz istenilen anlamda bir sendika yasasına kavuşamamışlar. Ancak, ekonomik olarak güçlü bir hale gelmişlerdir. Sendikalarımız kamu çalışanlarımızın sorunlarına çözüm üretebilecek, gerekli önerileri yapabilecek, paraya ve organizasyon gücüne sahiptirler. Fakat olmuyor, yapılamıyor, kamu çalışanlarımız milli ve manevi konularda yeterince beslenemiyor. Parayla ve fiziki güçle her şey hallolsa Türkiye’de çalışanların sorunları (işçi-memur) çoktan hallolurdu. Kamu çalışanlarımızda eksik olan milli ülkü, milli ahlak, milli terbiye ve milli karakterdir. İşte Türkav bunun için var olmalıdır.

Parayla ve güçle her şey hallolsa, ABD geçmişte Vietnam’da, bugün ise Irak’ta zafer kazanmalıydı. Oysa hepimiz biliyoruz ki ABD geçmişte Vietnam’da perişan olduğu gibi, bugün de Irak’ta perişan olacak. Geldiği gibi binlerce masum insanın kanını dökerek hiçbir netice alamadan çekip gidecektir.

Türk Milleti’nin bölünmez bütünlüğüne inanan, bayrağı tek, kimliği Türk kimliği olan, demokratik laik Türkiye Cumhuriyeti’ne yürekten bağlı vatansever kamu çalışanlarımız vardır. Türkav bu yüce insanlara destek için vardır.

Türkiye bugün adeta ateşle imtahandan geçmektedir. Ahlaksızlık ortalığı kasıp kavurmakta, altta kalanın canı çıksın mantığı genel ahlak kuralı haline getirilmekte, vatan uğrunda ölünecek kadar mübarek bir kavram olmaktan çıkarılarak, arazi haline getirilip büyük parçalar halinde satılıyor. Dışarıdan beslenen vatan hainleri, ülkemizi böl ve yoket taktiği ile bütün milli değerlerimize saldırıyorlar.

Ülkemizi içten ve dıştan bölmek isteyenlere karşı kamu çalışanları, teşkilatları ile birlikte güçlü ve dimdik ayakta kalmalıdır.

Sonuç olarak; Türkav ilkeli, seviyeli kamu sendikacılığı yapan Türkiye Kamu-Sen’e manevi güç katmak, milli ülkü meşalesini yakmak için var.

Türkav, devletini ve milletini karalamayan, doğru bildiklerini söylemekten çekinmeyen, namuslu kamu çalışanına ve sendikaya sahip çıkmak için var. Türkav, Türk milleyetçisi kamu çalışanlarına mutlu ve huzurlu bir hayat sürmek, iyi bir ücret, iyi bir gelecek ülküsü için, kısacası birlik, beraberlik ve dayanışma için var.

Türkav, kamuda verimliliğin arttırılması ve ülkemizin ekonomik darboğazdan kurtulması için hazırladığı mega projeleri ülke yöneticilerine sunmak için var.

Türkav, artan ve görmezden gelinen, kapkaç terörü, dilencilik, uyuşturucu ticareti gibi yüz kızartıcı suçların olmadığı bir gelecek için var.

Türkav, talan edilen memleketimizde ocakları dağıtılan, suçsuz yere sürülen, ailelerinden uzaklaştıralan ülkü devlerinin yaralarını sarmak için var.

Türkav, herkesin katkıda bulunacağı ve herkesin feyz alacağı yüksek Türk kültürünün inşası için var.

Türkav, milletin silinen hafızasını, cumhuriyetin kuruluş felsefesini, erdem ve vefayı hatırlatmak için var.

Türkav, namussuzlara namussuz olduklarını hatırlatmak için var.

Türkav, hangi olumsuz şartlarda olunursa olunsun, ülkemizin vefakar ve cefakar Türk milliyetçisi kamu çalışanlarının “Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir, ülkesi ve milleti birdir. Milli birlik ve bölünmez bütünlüğümüzün dayandığı temeller tek devlet, tek bayrak, tek dil ve tarih ülküsüdür, bu ortak değerler yüce Türk Milleti’nin namusu ve mukaddesatlarıdır.” Ülküsünü aşılayan üyelerine “Önce ülkem ilkesini prensip eden bir kuruluştur.

İşte Türkav bu kutsal ülküler için vardır. Allah’ın (C.C) izniyle hep var olacaktır.

Allah (C.C) yar ve yardımcınız olsun.

 

 

Şemsettin YELMEN

TÜRKAV Genel Başkanı